Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Jak przygotować się na zwiedzanie Jaskini Łokietka w Ojcowskim Parku Narodowym?

Jaskinia Łokietka to jedna z najbardziej znanych i popularnych atrakcji Ojcowskiego Parku Narodowego. Miejsce to, obfitujące w unikalne formacje skalne i ciekawe stalaktyty i stalagmity, przyciąga co roku tysiące turystów. Ale jak najlepiej przygotować się do zwiedzania tego niezwykłego miejsca? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Przygotuj odpowiednie ubranie

Jaskinie, takie jak Jaskinia Łokietka, mają zazwyczaj stałą, niską temperaturę ok. 7-8 stopni Celsjusza, niezależnie od pory roku. Dlatego ważne jest, aby ubrać się ciepło, nawet w upalne letnie dni – spędzisz tutaj około 30 minut. Przydatna będzie również kurtka przeciwdeszczowa, ponieważ w jaskiniach często panuje wilgotność, a z sufitu może kapać woda.

Zadbaj o odpowiednie obuwie

Namulisko czyli „podłoga” w jaskiniach bywa śliska i nierówna. Dobrym rozwiązaniem jest założenie wygodnych butów z antypoślizgową podeszwą, które zapewnią stabilność podczas poruszania się po jaskini szczególnie na schodach.

Weź latarkę

Chociaż Jaskinia Łokietka jest oświetlona, dobrze jest mieć przy sobie małą latarkę. Pozwoli ona na lepsze zobaczenie szczegółów i zwiększy bezpieczeństwo. Uważaj jednak aby nie świecić w oczy uczestnikom wycieczki jak i przewodnikowi!

Pamiętaj o biletach

Wstęp do Jaskini Łokietka jest płatny, a liczba wejść dziennie jest ograniczona. Dlatego warto wcześniej zarezerwować bilety, szczególnie w sezonie turystycznym. Sprawdź cennik: bilety do Jaskini Łokietka

Szanuj przyrodę

Jaskinia Łokietka, jak każda jaskinia, jest delikatnym ekosystemem. W trakcie zwiedzania należy przestrzegać zasad zachowania w jaskiniach – nie dotykać formacji skalnych, nie niszczyć i nie zabierać ze sobą żadnych „souvenirów”, nie śmiecić.

Skorzystaj z przewodnika

Ojcowski Park Narodowy dla turystów indywidualnych oferuje usługę przewodnika, wliczoną w bilet wstępu, który oprowadzi Cię po Jaskini Łokietka. Jeśli natomiast jesteś z grupa szkolną lub inną zorganizowaną grupą to na terenie parku wymaganym jest obowiązkowo oprowadzanie przez licencjonowanego przewodnika OPN. Dzięki temu zwiedzanie stanie się nie tylko bezpieczne, ale także bardzo edukacyjne.

Przewodnika dla swojej grupy ze zwiedzaniem Jaskini Łokietka zarezerwujesz
pod nr tel. +48 12 6813692 lub pisząc na email info@ojcow.pl 

Zwiedzanie Jaskini Łokietka to niezapomniana przygoda. Prawidłowe przygotowanie do wycieczki sprawi, że stanie się ona bezpieczna i pełna pozytywnych wrażeń. Ciesz się niezwykłym doświadczeniem, jakie daje kontakt z naturalnym pięknem i tajemniczością jaskiń!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: